Fantasy, Historyczne, Książki, Zapowiedzi

Wielki finał wyczekiwany przez lata, czyli “Szklany tron. Tom 6. Królestwo popiołów, część 1” autorstwa Sarah J. Maas.

Manhattan w Nowym Jorku. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych dzielnic na świecie i wizytówka miasta. Dla wielu marzeniem jest tam zamieszkać lub choćby pracować. Sarah Janet Maas miała to szczęście urodzić się w nim i wychowywać. Następnie studiowała na Hamilton College dwa kierunki: jednym z nich było religioznawstwo, a drugim kreatywne pisanie. Autorka tworzy książki w gatunku fantasy. Jej pierwszą powieścią był “Szklany Tron” wydany po raz pierwszy w 2012 roku nakładem wydawnictwa Bloomsbury Publishing. Pierwsze miejsce na liście bestsellerów New York Timesa jest świetnym potwierdzeniem wielkiego sukcesu debiutanckiego dzieła. Książka była początkiem długiej serii, która kończy się wydaną niedawno pozycją “Szklany tron. Tom 6. Królestwo popiołów, część 1” .

Epickie zakończenie

“To co dobre, kiedyś się kończy” – wszyscy znamy to powiedzenie, a czytelnicy powieści Sarah Mass przekonają się o tym osobiście. Na finał serii “Szklany Tron” autorka kazała im czekać dobrych kilka lat. Jednak jak wskazują pierwsze recenzje, ostatnia część ma zagwarantować im niezapomniane przeżycia podczas lektury. Bohaterką powieści jest Adelin, a motywem jej przygody. Miała ona szczęście przejść z życia niewolnicy do królowej panującej nad wielkim królestwem, które lata świetności ma już jednak za sobą. Na świecie wybucha akurat wielka wojna, a dzieje bohaterki będą miały swój zaskakujący i wzruszający finał. Choć “Szklany Tron” jest serią z gatunku fantasy, to jednak jej przesłanie odnosi się jak najbardziej do świata realnego. Wspólny wróg i cel sprawiają, że wszyscy stają do walki o przyszłość i swoje losy. Ekstremalna sytuacja powoduje, że dopiero teraz okazuje się, kto jest prawdziwym przyjacielem, a kto za takiego tylko się podawał. Są więzy między bohaterami, które stają się silniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Inne natomiast zostają zerwane podczas dynamicznie rozwijającej się akcji. Na zawsze.

Międzynarodowa sława

Piętnaście to liczba krajów, w których wydana została seria, której autorką jest Sarah Janet Maas. Seria “Szklany Tron” przetłumaczona została na dwadzieścia trzy języki. Dla miłośników literatury autorki nazywanej królową fantasy opublikowano także nowelki, które opisują wydarzenia mające miejsce dwa lata przed akcją przedstawioną podczas pierwszego tomu. Jakby sukcesów było mało, Mark Gordon Company zdecydował się wykupić prawa do ekranizacji telewizyjnej powieści w 2015 roku. Oprócz wspomnianej serii, Sarah stworzyła również kolejną zatytułowaną “Dwór cierni i róż”, w której skład wchodzą takie tytuły, jak:

  • “Dwór cierni i róż”,
  • “Dwór mgieł i furii”,
  • “Dwór skrzydeł i zguby”,
  • “Dwór szronu i blasku gwiazd”.